Kiedy powinieneś zmienić swoją strategię marketingu cyfrowego

Marketing cyfrowy nieustannie ewoluuje, co czasami może wydawać się niepokojące. Strategie, które działały w przeszłości, mogą nie być skuteczne w teraźniejszości. Czy wiesz, dlaczego wielu firmom nie udaje się wyprzedzić konkurencji? Po prostu dlatego, że nie chcą dostosowywać się do ciągle zmieniającego się świata mediów cyfrowych. Ale wspaniałą rzeczą w cyfrowej strategii marketingowej jest to, że możesz ją zmieniać w locie w odpowiedzi na wyniki i dane analityczne w czasie rzeczywistym. Chociaż może się to wydawać trudne, ponieważ zbyt szybko zmieniasz rzeczy, możesz nie być w stanie stwierdzić, czy Twoja strategia działała na dłuższą metę. Ale jeśli czekasz przez długi czas, prawdopodobnie zmarnujesz swoje dwa cenne zasoby: czas i pieniądze.

visit https://fototapety.net.pl/fototapety-ogromne-mozliwosci-aranzacji-pomieszczen/

Powiedziawszy to, skąd wiesz, kiedy jest właściwy czas na zmianę strategii marketingu cyfrowego? Aby pomóc Ci nadążyć za szybko rozwijającą się branżą, stworzyłem ten post, aby pomóc Ci wiedzieć, kiedy zmienić strategię marketingu cyfrowego.

Poniżej znajduje się 5 znaków, które pomogą Ci zdecydować, kiedy zrezygnować z dotychczasowej strategii.

1. Skupienie się na wskaźnikach o niskiej wartości

Jeśli koncentrujesz się na danych o niskiej wartości, takich jak wyświetlenia i kliknięcia, możesz coś stracić, ponieważ wyświetlenia i kliknięcia informują Cię jedynie o Twojej widoczności marketingowej. A nie prawdziwa dokładność twoich strategii.

2. Koncentruj się tylko na swojej marce, a nie na potrzebach odbiorców

Każdy marketer chce rozpowszechniać swoją markę, ale nie należy przesadzać, wklejając ją wszędzie. W rzeczywistości twórz treści edukacyjne, które koncentrują się na problemach i potrzebach odbiorców. To naprawdę pomogłoby w dotarciu do kupujących na początkowych etapach podróży kupującego.

3. Nadużywanie słów kluczowych

Chociaż umieszczanie słów kluczowych w treści jest wymagane, priorytetem Google zawsze jest zapewnienie użytkownikom zasięgu i trafności treści. Google nie ma nic wspólnego z tym, ile razy Twoja witryna wyświetla słowo kluczowe, takie jak „Strategia marketingu cyfrowego”.

4. Nie polegaj na instynkcie

Twoje wcześniejsze doświadczenie jest z pewnością cenne. Ale twój proces decyzyjny nie powinien opierać się tylko na tym, co działało w przeszłości. To naprawdę zły pomysł, ponieważ to, co zadziałało jutro, może być zupełnie nieistotne dzisiaj. Dlatego kierowanie strategią marketingową na podstawie obiektywnych danych przyniesie tylko lepsze wyniki.

5. Niezintegrowany

Niezależnie od tego, czy chodzi o weterana marketingu cyfrowego, siedzącego w IT, czy w firmie rozpoczynającej działalność, zbyt często zdarza się, że strategie marketingu cyfrowego kończą się w silosach. Jest to prostszy sposób, ale oczywiście nieskuteczny. To prawda, że podejście cyfrowe sprawdza się najlepiej, gdy jest zintegrowane z kanałami tradycyjnymi.

Teraz już wiesz, że jeśli chcesz zmienić strategię marketingu cyfrowego, oto kompletny przewodnik, który pomoże Ci zbudować nową, potężną strategię marketingową, aby osiągnąć swoje cele online.

Jakie są niezbędne kroki do stworzenia skutecznej strategii marketingu cyfrowego?

Tworząc strategię marketingową dla swojej firmy, zawsze stawiaj odbiorców na pierwszym miejscu. Wyznaczaj cele, planuj strategię, wdrażaj ją i wreszcie mierz swój sukces.

Zbadaj swój rynek docelowy i konkurencję
Poznaj swoich odbiorców, ponieważ jeśli ich nie znasz, jak możesz im pomóc
Zintegruj różne strategie marketingowe i używaj tylko odpowiednich narzędzi
Jeśli nie masz zestawu wymaganych umiejętności, nie wahaj się przed zakupem usług specjalnych
Zidentyfikuj swoją propozycję wartości online i zastosuj ją we wszystkich cyfrowych kanałach marketingowych
Na koniec, ale zdecydowanie nie mniej ważne, przygotuj się
Ale zanim coś zrobisz, zadaj sobie kilka pytań. Zadawanie sobie właściwych pytań i posiadanie odpowiedzi na nie z pewnością pomoże ci w podejmowaniu właściwych decyzji. Aby Ci pomóc, poniżej umieściłem kilka pytań i odpowiedzi.
Które kanały cyfrowe są dla Ciebie najskuteczniejsze i dlaczego?

Przy tak wielu kanałach cyfrowych trudno jest wybrać najlepszy. Możesz więc zidentyfikować to za pomocą tych prostych podstaw:

Zidentyfikuj kanał, w którym większość Twoich potencjalnych klientów lubi spędzać czas
Przeanalizuj zachowanie swojej grupy docelowej
Buduj świadomość dzięki Twitterowi
Weź udział w branżowych wydarzeniach i konferencjach
Media społecznościowe i newslettery, aby dotrzeć do potencjalnych klientów
SEO lub połączenie SEO i PPC, aby pomóc Ci przyciągnąć więcej odwiedzających
Jak oceniać działania digital marketingowe?
Niestety, niektóre firmy nie wiedzą, jak poprawnie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli też jesteś jednym z nich, nie czuj się zawstydzony! Po prostu wskocz i dowiedz się, jak określić właściwe wskaźniki i ocenić swoje obecne działania marketingu cyfrowego.

Zidentyfikuj docelowy KPI (Key Performance Indicator), który pomoże Ci zrozumieć, co działa
Monitoruj ruch w witrynie i sprzedaż, aby poznać niezbędne statystyki dotyczące Twoich klientów
Trac